LOADING...

Klimatyzacja split, czy multisplit?

Wybierając klimatyzację bierzemy pod uwagę kilka zmiennych, takich jak budynek w którym będzie wykorzystywana, jego rozmiar, miejsce klimatyzacji ( wewnątrz lub na zewnątrz) czy samo miejsce montażu jednostki. Dokładne określenie potrzeb pomoże przy zakupie odpowiedniego zestawu.

W przypadku jednego pomieszczenia sam wybór nie jest aż tak trudny, co jednak gdy chcemy zainstalować klimatyzację w kilku pomieszczeniach? jakie mamy dostępne oferty i czym się różnią?

Split

Podstawowym systemem klimatyzacji jest typ Split, jest to najpopularniejszy zestaw wybierany przez klientów prywatnych do domów, jak i do obsługi biur i sklepów. Służy do obsługi jednego pomieszczenia i w takim działaniu sprawdza się najlepiej, cechuje go bardzo cicha praca, duża wydajność oraz efektywne chłodzenie i ogrzewanie. Składa się z dwóch elementów, jednego na zewnątrz a drugiego wewnątrz budynku, a przewody pomiędzy nimi powinny być możliwie jak najkrótsze, ich długość przekłada się na wydajność zestawu.

Multi split

Jest to nieco rzadszy wybór pośród klientów, dedykowany bardziej w kierunku złożonych pomieszczeń w budynkach takich jak hotele, biurowce, galerie handlowe czy budynki administracji publicznej. System multisplit posiada jeden zewnętrzny element adekwatnie większy względem wersji split, ale pozwala on obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych ( najczęściej od 5 do 10).

Wersja split jest dobrym wyborem w przypadku pojedynczych pomieszczeń, sprawdza się tam bardzo dobrze oferując bardzo dobre działanie oraz jest tańsza. Układ multisplit to złożona jednostka sprawdzająca się w instalacjach obejmujących kilka pomieszczeń, dzięki tylko jednemu zewnętrznemu elementowi zajmuje dużo mniej miejsca, oraz wychodzi dużo korzystniej finansowo niż montaż kilku klimatyzacji wersji split.

Wybierając klimatyzację warto dobrze przemyśleć jaka najlepiej spełnia nasze potrzeby, tylko wybór odpowiedniego zestawu gwarantuje prawidłowe działanie. Wiele firm posiada szeroki wybór klimatyzacji zależnie od potrzeb klientów, warto zapytać sprzedawcę o zestaw spełniający wymagania lub stworzenie indywidualnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *