Podświetlane schody LED to niezwykle dekoracyjne, a przy tym bardzo praktyczne rozwiązanie, bez którego nie może się obyć nowoczesna instalacja elektryczna w domu.

Wyciek gazu, wody lub zalania, awarie instalacji elektrycznej, awarie zasilania: bezpośrednie komunikowanie się systemu automatyki domowej z określonymi detektorami monitorowania zagrożenia pozwoli zapewnić w każdym momencie ochronę domu. Za pomocą niewielkich kamer można śledzić to, co dzieje się w mieszkaniu.. Jeżeli chcemy, aby obraz był rejestrowany i przesyłany do aplikacji przez cały czas, a nie tylko wtedy, gdy czujniki wychwycą ruch, powinniśmy wyposażyć dom w dobre łącze światłowodowe. Witam zgodzę się z kolegą powyżej,ode mnie nie chciały doładowania,ale zraziły mnie obamawianiem innych ludzi,chamstwem i chwaleniem się jakie są przebojowe,w rzeczywistości puste dziewuchy szukające frajerów i przygód bez komenta,plotkary,ze zdjęciami uważać koledzy,nie wiadomo co się z nimi pozniej stanie.Z głową szukać znajomości,tyle.

Do smutaska..wlasnie ktos zyczliwy poinformowal mnie ze taki profil jk ten istnieje…i ze ktos szarga moje imie…dziwne jest ze nie pamietam cie i nie wiem skad sie znamy-pozatym widocznie nie chcialem z toab pisac lub nie odpisywalem ci na natretne wiadomosci i musialas tak tego miast nie zmieniam-ci ktorzy sa na badoo wiedza ze majac lokazlizaje w telefonie poakzuje ci tam gdzie w danej chwili jestes..oj szkoda mi cie.. Łączy się też z domową linią stacjonarną, tak więc można odbierać i nawiązywać przez nią połączenia telefoniczne, a także nagrywać materiały z aktywowanych kamer domu inteligentnego. Ale są już rozwiązania znacznie tańsze, takie jak usługa „Inteligentny dom” w Orange, gdzie jeden czujnik czy kamera kosztuje 200-300 zł. Przystępny cenowo jest także system Fritz!

Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, gdyż dzięki połączeniu wielu elementów do poziomu zaintegrowanej i wspólnej aplikacji, nie dubluje się pewnych czujników (np stacja pogodowa, czujnik ruchu obsługuje światło ale i również klimatyzację), użytkownik czy zarządca obiektu uczy się obsługi jednego systemu do wielu zastosowań, jednocześnie dużo łatwiej jest wprowadzać procedury energooszczędne, jak i poprawiające komfort oraz bezpieczeństwo pracowników. Polacy doskonale rozumieją, czym jest dom inteligentny oraz jaką realną wartość może wnieść w ich życie. Ankietowani wybierają ponadto systemy do zdalnego sterowania ogrzewaniem lub klimatyzacją (43 proc.), „smart” domofony (39 proc.), rozwiązania do zdalnego zarządzania oknami i żaluzjami (po 39 proc.), a także inteligentne wentylatory (37 proc.), piekarniki (36 proc.) oraz kominki elektryczne (35 proc.), zmywarki (34 proc.) czy systemy nawadniające ogród (36 proc.) i nowoczesne lodówki komunikujące się z internetem (33 proc.).

Też się zastanawiam, czemu to się nazywa inteligentny dom, bo my tym sterujemy i tak w jakiś sposób, na przykład ustawiając pralkę na za 5 godzin, albo światło czy TV, żeby samo zgasło za 30 minut. Nie jestem fanką inteligentnych domów – niby wszystko można zhackować ale jakoś nie pali mi się, żeby zhakowali mi urzadzenia w domu. Inteligentny dom zrobi za Ciebie to niemal wszystko – otworzy i zamknie rolety okienne i bramę wjazdową, zgasi niepotrzebnie palące się światło, wyreguluje temperaturę tak, jak lubisz, włączy bojler, gdy obudzisz się rano lub wrócisz z pracy, podleje trawnik.

Automatyczne zamykanie rolet, regulacja temperatury w pomieszczeniach oraz wyłączanie niepotrzebnych urządzeń to oszczędność, ale i komfort – gdy system automatyki domowej codziennie wykonuje za Ciebie setki nudnych czynności, Ty możesz zająć się sobą, swoimi bliskimi i rozwijaniem swoich pasji.