Pompy ciepła

Energia z natury

Panasonic, Brotie, Viessmann

Instalujemy pompy ciepła znanych marek, prowadzimy serwis zainstalowanych urządzeń. 

Jakie możliwości oferuje wydajna pompa ciepła?

Pompa ciepła to instalacja grzewcza, która może zaoferować nam niezwykle oszczędne ogrzewanie domu oraz podgrzewanie wody. Urządzenie to pozyskuje bowiem energię z otoczenia: wód gruntowych, gruntu, a także powietrza. Ciepło to jest następnie przekazywane do naszego domu. Samo urządzenie pozyskuje niewielkie ilości energii elektrycznej.

Biorąc pod uwagę, że koszty ogrzewania domu z roku na rok stają się coraz wyższe, wiele osób poszukuje alternatywy dla tradycyjnych instalacji. Pompa ciepła to najlepsze rozwiązanie, cechujące się dużą niezawodnością, ekologicznością oraz wygodą.

Wydajna pompa ciepła generuje oszczędności przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym ogrzewa cały dom, natomiast w okresie wiosenno-letnim jest wykorzystywana do podgrzewania wody na bieżąco używanej przez domowników. Skala oszczędności? W przypadku dużych domów, rocznie można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych! To sprawia, że inwestycja w pompę ciepła zwraca się bardzo szybko, oferując nam korzyści na przestrzeni wielu lat.

Pompa ciepła jest także bardzo wygodna w obsłudze, biorąc pod uwagę inne formy ogrzewania. Dlatego też jest to rozwiązanie wybierane przez osoby, które do tej pory przykładowo ogrzewały się drewnem lub węglem. Bezobsługowe ogrzewanie to coś, co jest kojarzone z dzisiejszymi czasami nie bez powodu. Mając pompę ciepła do własnej dyspozycji, nie musimy przejmować się wieloma aspektami jej pracy, tak jak w wypadku ogrzewania na podstawie drewna lub węgla.

Na samym końcu warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo tego typu rozwiązania. Pompa ciepła jest w pełni bezpieczna, dzięki czemu może być bez obaw używana przez każdą rodzinę. Podczas jej działania nie ma możliwości wybuchu, dlatego osoby obawiające się o tą kwestię, mogą być w stu procentach spokojne o swój dom i własne bezpieczeństwo.

Jak widać połączenie bezobsługowego funkcjonowania, możliwość oszczędzania a także pełne bezpieczeństwo to atuty, które powinny przekonać każdego do zakupu pompy ciepła.

 

Pompa ciepła – ogrzewanie domu na miarę XXI wieku

Pompa ciepła to coraz popularniejsza instalacja uwzględniania w nowoczesnym budownictwie. Urządzenie to jest w stanie pozyskiwać ciepło z otoczenia: powietrza, wód gruntowych, a także gruntu. To stosunkowo proste rozwiązanie bazujące na podstawowych prawach termodynamiki.

Ciepło pozyskiwane przez pompę ciepła trafia do naszego domu i może zostać wykorzystane do podgrzewania wody obecnej w instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie świetnie współpracuje np. z ogrzewaniem podłogowym. Co szczególnie istotne, pompa ciepła działa także przy dużych mrozach, gdy temperatura spada poniżej -25 stopni. Jej efektywność jest wówczas nieco niższa, ale wciąż dostatecznie wysoka, aby zaoferować nam maksymalny komfort.

Dlaczego rozwiązanie to cieszy się tak dużą popularnością? Z dwóch względów: Po pierwsze, pozwala nam znacząco zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu oraz podgrzewania wody. Po drugie, pompa ciepła to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne dla środowiska. W domach wyposażonych w pompę ciepła nie musimy martwić się problemem nadmiernego zużycia prądu czy emisji szkodliwych gazów.

Jest to więc w praktyce bardzo dobre rozwiązanie, które może dziś zastosować praktycznie każda rodzina, bez obaw o koszt instalacji i koszt funkcjonowania. Wiele rodzin posiadających domy z roku na rok decyduje się na pompę ciepła z uwagi na aspekty ekologiczne i wydajnościowe. Spośród wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku, pompa ciepła jest również wygodna do codziennego funkcjonowania zarówno małej, jak i większej rodziny.

Kolejnym aspektem wartym uwago jest obsługa pompy ciepła, która nie wymaga od nas większego zaangażowania ani wiedzy. Pompa ciepła działa we własnym zakresie i jej funkcjonowanie nie wymaga od nas większej uwagi.

Podsumowując, pompa ciepła to rzeczywiście rozwiązanie godne dzisiejszych czasów. Wybierając to rozwiązanie, dajemy sobie wiele komfortu a także możliwość oszczędzania w perspektywie kolejnych lat. Dlatego też to rozwiązanie jest stawiane jako wzór, który idealnie współgra z dzisiejszymi czasami.

Full Service, Quality
Electrical Services

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Donec rutrum congue leo eget malesuada. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat.

Residential

 • Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula 
 • Lorem ipsum dolor sit amet
 • Consectetur adipiscing elit
 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
 • Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis
 • quis ac lectus. Nulla quis lorem ut libero malesuada

Commercial

 • Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula
 • Lorem ipsum dolor sit amet
 • Consectetur adipiscing elit
 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
 • Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis
 • quis ac lectus. Nulla quis lorem ut libero malesuada

Address

1234 Divi St. #1000
San Francisco, CA 29362

Phone

(346) 234-5675

Email

info@divielectric.com