Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna

  • Panele fotowoltaiczne 370W
  • Falownik 6 kWp
  • Aplikacja mobilna
  • Gwarancja na panele 25 lat
  • Serwis 48 godzin

Panele fotowoltaiczne

  • 25 lat gwarancji
  • sprawność 20%
  • serwis 48 godzin
  • najlepsze na rynku
  • dotacje z Uni

Czy fotowoltaika dostarcza prąd także w okresie zimowym?

Panele fotowoltaiczne przechwytują energię słoneczną i kierują ją do falownika, gdzie następuje przekształcenie w prąd zmienny, używany w sieci. Taki proces jest możliwy tylko wtedy, gdy promienie słońca docierają do powierzchni paneli. A zatem, fotowoltaika nie generuje prądu w nocy i w bardzo pochmurne dni. A jak przedstawia się wydajność instalacji w zimie?

Wydajność fotowoltaiki w okresie zimowym

W słoneczne dni, fotowoltaika będzie generowała prąd także w okresie zimowym. Co ciekawe, instalacja działa wówczas bardzo wydajnie, ponieważ niskie temperatury dobrze wpływają na pracę paneli. Jedynym warunkiem jest oczywiście czysta powierzchnia paneli. Jeśli zostaną one zasypane przez śnieg, nie będą w stanie pozyskiwać energii słonecznej. Samodzielne czyszczenie jest możliwe, ale należy to robić bardzo ostrożnie w sposób rekomendowany przez specjalistów. W innym razie grozi zarysowanie i uszkodzenie paneli.

Czy panele słoneczne są odporne na czynniki atmosferyczne w zimie?

Jak najbardziej, fotowoltaika to bardzo rozwinięta i nowoczesna technologia, która wykorzystuje trwałe i wytrzymałe materiały. W związku z tym, nie musimy się obawiać, że niskie temperatury, śnieg czy ulewny deszcz zaszkodzą instalacji. Jedynie bardzo intensywny grad może stanowić zagrożenie, ale na szczęście uszkodzenia fotowoltaiki nawet na skutek takiego gradu zdarzają się dosyć rzadko. Wszystko za sprawą odpowiedniego ulokowania paneli oraz ich wytrzymałej konstrukcji.

Nadwyżki prądu zwracają się w okresie zimowym

Nie ulega wątpliwości, że zimą fotowoltaika generuje znacznie mniej prądu, a wszystko za sprawą krótszego dnia oraz przewagi dni pochmurnych. Należy jednak pamiętać, że nadwyżki wygenerowane w lecie są magazynowane w sieci dostawcy usług energetycznych. Klienci mogą odebrać do 80% zmagazynowanej energii w okresie wzmożonego zapotrzebowania, a zatem, w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu, fotowoltaika jest instalacją całoroczną.

 

Ile możemy zaoszczędzić na fotowoltaice?

Fotowoltaika to przyszłość energetyczna naszej planety. Kolejne kraje zachęcają swoich obywateli do inwestycji w instalację fotowoltaiczną, aby zmniejszyć zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Przemawiają za tym dwa główne powody: po pierwsze, ograniczona liczba zasobów nieodnawialnych, a po drugie, kwestia czystości środowiska. Do potencjalnego odbiorcy przemawia głównie możliwość znacznego zmniejszenia wydatków na prąd. Ile konkretnie można zaoszczędzić?

Inwestycja w fotowoltaikę – ile musimy zapłacić?

Popularne powiedzenie inwestycyjne głosi, że aby wyjąć, najpierw należy włożyć. Zakup instalacji wraz z montażem to koszt rzędu 20-40 tysięcy złotych. Na dokładny koszt wpływa oczywiście liczba paneli, a co za tym idzie, moc instalacji. W wielu krajach, w tym również w Polsce, można ubiegać się o dofinansowanie. W ramach programu „Mój Prąd” można zyskać 5 tysięcy złotych. Do tego dochodzi program „Czyste Powietrze” z możliwością uzyskania dotacji. Dzięki temu, koszty inwestycji w fotowoltaikę można zmniejszyć o 25-30%.

Ile zaoszczędzisz na fotowoltaice?

Przeciętna, czteroosobowa rodzina płaci za prąd ok. 2,500 złotych rocznie. Ceny prądu stale idą w górę, o czym boleśnie przekonujemy się widząc rachunki. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kW jest w stanie zaspokoić ok. 90% zapotrzebowania energetycznego. Jak łatwo policzyć, fotowoltaika może przynieść oszczędności rzędu 2 tysięcy złotych rocznie. Jeśli nasze zapotrzebowanie energetyczne jest wyższe, zawsze możemy wybrać mocniejszą instalację o mocy 10kW.

Czy inwestycja w fotowoltaikę się opłaca?

Zdecydowanie tak! Ceny prądu stale idą w górę, a zatem, z roku na rok, opłacalność fotowoltaiki rośnie. W ciągu kilku lat użytkowania, koszty inwestycji zwrócą się za sprawą niższych wydatków na prąd. W kolejnych latach będziemy notować czyste zyski, ciesząc się darmową energią. Biorąc pod uwagę, że żywotność nowoczesnych paneli sięga nawet 25-30 lat, fotowoltaika to doskonała inwestycja długoterminowa.

 

Fotowoltaika – ekologiczne źródło energii w Twoim domu

Świadomość społeczeństwa na temat szkodliwych zmian środowiskowych jest coraz większa. Przekonujemy się o tym szczególnie w zimie, gdy w wielu polskich miastach jakość powietrza jest po prostu katastrofalna. Jednym z wielu sposobów na poprawienie sytuacji jest przejście na ekologiczną energię, oferowaną nam przez fotowoltaikę. Z pomocą prostej instalacji możemy czerpać prąd z nieograniczonych zasobów energetycznych słońca.

Popularność fotowoltaiki stale rośnie

Z instalacji fotowoltaicznych korzystają zarówno prywatni klienci, jak również przedsiębiorcy oraz rolnicy. Gospodarstwa rolne mogą liczyć na duże dofinansowania, a co za tym idzie, przejeżdżając przez wiele polskich wsi bez trudu napotkamydomy wyposażone w panele fotowoltaiczne. Do świadomości klientów przemawiają głównie duże oszczędności z tytułu niższych rachunków za prąd. Niemniej jednak, każdy posiadacz fotowoltaiki dorzuca swoją cegiełkę do czystszego środowiska.

Dlaczego fotowoltaika jest bezpieczna dla środowiska?

W Polsce wciąż nie funkcjonują elektrownie atomowe. Prąd potrzebny nam do życia jest okupiony emisją szkodliwych substancji, które zanieczyszczają planetę, na której żyjemy. Instalacja fotowoltaiczna bazuje na odnawialnych źródłach energii. Prąd jest generowany z energii słonecznej pozyskiwanej przez panele. Cały proces jest ekologiczny i nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji. Także same panele nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika to przyszłość energetyczna

Ceny prądu z roku na rok są coraz wyższe. Ponadto, w życie wchodzą kolejne dyrektywy i ustawy mające na celu zmniejszenie zużycia nieodnawialnych źródeł energii. Nowe domy muszą spełniać określone wymogi pod kątem energooszczędności. Coraz popularniejsze są domy pasywne, w których zapotrzebowanie na energię z nieodnawialnych źródeł spada niemal do zera. Nie jest wykluczone, że w perspektywie następnych 10-20 lat, fotowoltaika stanie się obowiązkowym elementem każdego, nowego domu.

Address

1234 Divi St. #1000
San Francisco, CA 29362

Phone

(346) 234-5675

Email

info@divielectric.com