LOADING...

Dotacje i dopłaty do instalacji fotowoltaicznych

Dotacje i dopłaty do instalacji fotowoltaicznych

W Polsce przez ostatnie lata można zaobserwować znaczący wzrost instalacji fotowoltaicznych. Programy i promocje oferujące dopłaty przyciągają klientów, którzy decydują się na mikro instalacje. Tak duża ilość dopłat do fotowoltaiki nie dzieje się bez przyczyny, Nasz kraj posiada za małą ilość źródeł odnawialnej energii względem wymogów Unijnych.

Dofinansowania do fotowoltaiki 2021

Sposobów na uzyskanie takiego dofinansowania jest naprawdę wiele, na rynku mamy wiele ofert firm zajmujących się właśnie tą tematyką. W zależności od programu i oferty jesteśmy w stanie skorzystać z pożyczki, lub bezzwrotnego dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej. Przed wyborem sposobu wsparcia finansowego warto wstępnie oszacować koszt i rozmiar instalacji z jakiej chcemy korzystać. W sieci są dostępne porównywarki ofert wielu firm, można również porównać je z ofertami w okolicy od lokalnych firm.

Dostępne programy dofinansowań instalacji paneli fotowoltaicznych na tę chwilę to:

● Agroenergia
● Ulga termomodernizacyjna
● Energia Plus
● Czyste Powietrze
● Mój prąd, tutaj niebawem rusza wznowienie oferty
● wiele programów regionalnych oraz gminnych
● pożyczki w bankach

Każda z ofert nieco różni się od siebie, dlatego warto zastanowić się która najlepiej pasuje do naszych potrzeb i pomoże we wsparciu finansowym. Wszystkie oferty są ograniczone czasowo, dlatego warto upewnić się do kiedy mamy czas na skorzystanie z nich. Czas może okazać się bardzo istotny, już teraz widzimy wzrastające ceny każdej usługi również prądu, a prognozy przewidują podwojenie opłat za prąd o 100% w przeciągu 6 lat.

Wsparcie finansowe redukujące część kosztów to dobry argument aby zdecydować się na odnawialne źródło energii elektrycznej. Oprócz oszczędności zmniejszamy ilość zanieczyszczeń powstających wraz z elektrowniami węglowymi. Pamiętajmy aby przeanalizować dostępne sposoby wsparcia finansowego, oraz odpowiednio obliczyć moc instalacji, co również może znacząco obniżyć wydatki z nią związane. Same wnioski nie są skomplikowane i pracochłonne, a wsparcie znacznie odciąża finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *