Sercem takiego systemu jest centrala, która komunikuje się i zarządza pracą czujników, kamer, termostatów, oświetleniem, roletami i całą masą innych urządzeń będących na wyposażeniu domu. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszt budowy konkretnych instalacji, ale także późniejsze koszty, które wiążą się z ich eksploatacją. Możliwe jest automatyczne obniżenie temperatury w domu w godzinach nocnych, można także obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nieużywanych;

Wyobraź sobie, że po wejściu do domu, samoczynnie podnoszą się wszystkie rolety w oknach, temperatura w salonie ustawia się na odpowiednim, komfortowym dla Ciebie poziomie a z głośników zaczyna rozbrzmiewać ulubiony utwór… Crestron to także wizualizacja i sterowanie przez panele dotykowe lub smartfony, dzięki którym użytkownik może w prosty sposób kontrolować systemy AudioVideo, ma podgląd obrazu z kamer, może zobaczyć gościa czekającego przed bramą, sterować każdą lampą/roletą itd. Z systemem inteligentnego domu Deimic One ma się dostęp do szeregu funkcji, które nie tylko pomagają nam chronić dom i jego mieszkańców, ale też nas w tym wyręczają.

Dlatego, że nawet najpopularniejsze systemy to nadal tylko zlepek kilku zakresów – zlepek, w którym efekt synergii jest mocno przeciętny i nijak nie uzasadnia ponoszenia tak wysokich kosztów. Może niekoniecznie chodzi sztuczną inteligencję, która potrafi się uczyć ale jednak podświadomie człowiek oczekuje czegoś działającego w oparciu bardziej zaawansowane algorytmy warunkowe niż zwykła automatyka. Dlatego, że terminem „smart” określa się praktycznie każdą domową automatykę podczas gdy termin „inteligentny” zakłada, że coś będzie wykraczać poza prostą reakcję na zdarzenia.

Oprócz standardowych funkcji inteligentnego domu, możemy zintegrować dla Ciebie basen i nowoczesne sauny sterowane z każdego miejsca w domu, zaprojektujemy salę kinową z możliwością podświetlenia reagującego na sceny w filmie, czy zaprogramujemy sterowanie tzw. Jak dobrze wiadomo, gwałtem jest przymuszenie do stosunku seksualnego przez osobę obcą, bądź też bliską(ojciec, mąż, brat, przyjaciel itp.)… Tak więc, nie ma nic szokującego w tym, że kobieta może być zgwałcona przez swojego męża (czyt. Jeśli chodzi kwestie zainteresowań to często tak właśnie jest, ale to również rzecz, którą wynosimy z dzieciństwa- małe dziewczynki bawią się lalkami w dom, a chłopcy w tym czasie rozkładają na części pierwsze samochodziki.